Zastawka mitralna, płatek przedni wiotki, widoczny niewielki prolaps do LP

Witam. Mam pytanie w 2013roku stwierdzono u mnie że zastawka mitralna - płatek przedni wiotki , widoczny niewielki prolaps do LP. Mala fala zwrotna mitralna.I lekarz mnie uspokajał że to nic grorznego i nie trzeba tego leczyć.Ale czasami lekko kuje mnie w lewej piersi i jest to krótko trwałe. Czy mam się martwić?

Pani lekarz ma rację. Prolaps zastawki wynika z jej delikatniejszej budowy niż normalnie. Objawy które Pani podaje na pewno nie są jego wynikiem. Problem najczęściej mija z wiekiem i nasilaniem się uwapnienia zastawek.