Zaznaczone zgrubienia przyoskrzelowe w dole płuc

Mam 43 lata jestem otyła.EKG : Rytm zat 65/min. Normogram ujemne załamki T nad ścianą przednią. RTG:Lewokomorowa sylwetka serca do dalszej diagnostyki-ECHO serca. Aorta i krążenie płucne w granicach normy. Płuca bez zagęszczeń miąższowych. Zaznaczone zgrubienia przyoskrzelowe w dole płuc. Przepona gładka. Echo z2013 Lewa komora29mm/54mm,lewy przedsionek 40mm.Nie uzyskano zadawalającej projekcji podmostkowej. Śladowe niedomykalności mitralna i trójdzielna.Co to oznacza? Czuję jakby mi serce stawa

Aleksander Ropielewski

Trudno mi stwierdzić w jakim kierunku pogłębić dalszą diagnostykę. Objawy jakie Pani opisuje mogą, choć nie powinny, wynikać z podanych wynikó i stanu serca. Warto wykluczyć przycyzny endokrynologiczne uczucia "stawania" serca.