Zdrada i zmiana zachowania u partnera

Mam 45 lat.Tworzyłam drugi, świetny związek.Było z nami jak w piosence:on z przeszłością ja po przejściach.Po osobistym jego niepowodzeniu doszło do zdrady z jego strony i rozstania,ale on ciągle jest blisko mnie,jest zazdrosny.Na pytania:czy kocha,czy chce być ze mną,co dalej odpowiada:nie wiem.I chce być przyjacielem do końca życia(włączając w to relacje intymne).Nie poznaje go, byłam z nim pięć lat.Zachowuje się jak chłopczyk.Czegoś szuka,poznaje kobiety.Czy to kryzys wieku średniego?Czekać?

Pozdrawiam i życzę dobrych odpowiedzi

Witam, proszę zastanowić się co tak naprawdę oferuje Pani partner i czy to Pani odpowiada to raz , a dwa, skoro on "czegoś jeszcze szuka", to może i Pani ,,,rozejrzy się dookoła i poszuka? Kto wie, czy nie znajdzie wtedy kogoś, kto bardziej Pani odpowiada i też "chce do końca życia" ale na bliższych Pani preferencjom warunkach. Pozdrawiam