Zerwanie bliższej części ACL

Ostatnio miałem wypadek podczas gry w piłke. "uciekło mi kolano w bok". Zrobiłem rezonans na ktorym stwierdzono: - zerwanie bliższej czesci ACL - naciagniecie bliższej czesci MCL - aparat więzadłowy stawu kolanowego zachowany - łąkotka przysrodkowa bez istotnych uszkodzeń Czy to oznacz ze zerwałem więzadło i potrzebna bedzię operacyjna rekonstrukcja? opis MR jak dla mnie jest troche nieczytelny.

Tak, opis oznacza zerwanie więzadła i, biorąc pod uwagę Pana wiek i aktywność, konieczność leczenia operacyjnego. Zwykle polega ono na rekonstrukcji więzadła, jednak w tego typu uszkodzeniach , w pierwszych tygodniach po urazie można też zeszyć więzadło metodą Internal Brace.