Zgrubienie łydki a zakrzepica żył

Dzien dobry . Mam 55 lat i od dluzszego czasu boli mnie prawa lydka troche nizej niz zgiecie kolana. Ostatnio wyczulam zgrubienie i przydotyku mnie bardziej boli. Gdy siedze kilka chwil czuje ucisk w udzie i boli mnie cala noga. Czy to moze byc problem z zakrzepica zyl? Nadmieniam ze we wrzesniu robilam dopplera konczyn i wynik byl zyly czyste sklonne do ucisku. Prosze o odpowiedz bo coraz bardziej sie martwie.Do jakiego lekarza sie udac i jakie badanie wykonac. Acha czuje tez takie dziwne zimno

Złotym standardem w diagnostyce zakrzepicy żylnej w zakresie kończyn dolnych jest USG Doppler. Prawdiłowy wynik z wrześnie nie daje gwarancji, iż aktualnie nie ma Pani zakrzepicy. Proponuję udać się do chirurga. Po wykluczeniu zakrzepicy należy pomyśleć o ortopedycznym tle Pani dolegliwości.