Złamanie kości śródstopia a chodzenie o kulach

witam! Pięć dni temu złamałam kość klinowatś śródstopia. Lekarz nakazał chodzenie o kulach, bez stawania na chorą nogę. Noga mnie od trzech dni już nie boli. Jestem silna, nie mam problemu z chodzeniem o kulach. Czy są jakiekolwiek przeciwwskazania do wyjścia z domu na mały spacer, czy wyjścia gdzieś, gdzie mam bezpośrednio autobus? Czy powinnam leżeć w łóżku i wstawać tylko w razie konieczności? Czy jeśli wyjście wiąże się z kilkuminutowym spacerem- może to mieć wpływ na zrastanie się kości?

Szanowna Pani, jeżeli będzie Pani pzremieszczała się ze stałym odciążeniem złamanej stopy to nic nie szkodzi na przeszkodzie. Spacery o kulach powinny być częste ale raczej krótkie. A odpoczynke po nich w pozycji leżacej z lekkim uniesieniem złamanej kończyny. Należy unikać długiego pzrebywania w pozycji siedzącej. Pozdrawiam i życze szybkiego powrotu do zdrowia.