Złamanie krawędzi panewki stawu biodrowego

czy przy tym złamaniu trzeba leżeć w szpitalu?czy mozna też w domu? wieloodłamowe złamanie kolumny przedniej i stropu panewki prawego stawu biodrowego z niewielkim przemieszczeniem odłamów kostnych w obrębie kolumny przedniej. Szczelina przełomu przechodzi na kość biodrową sięgając dolnej krawędzi stawu krzyżowo-biodrowego(staw nie objęty złamaniem).Złamanie tylko-dolnej krawędzi panewki prawego stawu biodrowego z oddzieleniem niewielkiego fragmentu kostnego. Złąmanie prawej kości kulszowej.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Na podstawie samego opisu hospitalizacja wydaje się najrozsądniejszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem. W zależności od wieku i stanu chorego należy się liczyć nawet z kilkutygodniowym pobytem w szpitalu.