Złamanie panewki stawu biodrowego

Czy przy złamaniu panewki stawu biodrowego można leżeć w domu czy w szpitalu i jak postępować podczas pobytu w domu.

Szanowny Panie, złamanie panewki stawu biodrowego należy do powaznych urazów układu narządu ruchu. Jest to złamanie śródstawowe i sposób jego leczenia zależy od typu złamania. Nie wnikając w szczegóły w przypadku przemieszczeń dotyczących dużych fragmentów kostnych leczeniem z wyboru jest leczenie operacyjne. Dpuszczalne w okreslopnych przypadkach jest leczenie czynnościowe. Oczywiście w niektórych przypadkach wystarcza samo odciążenie stawu ( leżenie, pionizacja z bezwzględnym zakazem obciąznia złamanego stawu). Reasumując - decyzję o sposobie postepowania podejmie prowadzący Pana ortopeda na podstawie badania oraz rtg (lub CT jesli jest konieczne). Pozdrawiam