Złamanie palca u nogi a odpowiednie obuwie

Witaam serdecznie!Złamałam czwarty palec lewej nogi, mamz wiązany z 3 palcem. Lekarz zalecił 3 tygodiowe l4 czy konieczne i wskazane jest noszenie obuwia odciąząjacego przodostopie czy wystarczą normalne buty?Zbyt wiele się nie przemieszczam ale kiedyś trzeba zacząc. Dziekuje

Witam,
W większości przypadków złamań palcy w obrebie stopy wystarcza obuwie ze sztywyną, szeroką podeszwą oraz plastrowanie palcy (co Pani stosuję).
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu