Zmarszczki na czole u 26-latki

Dzień dobry! Mam 26 lat i moim problemem są zmarszczki na czole. Od niedawna pojawiła mi się bruzda nad prawą brwią. Jest ona dość mocno widoczna, nawet z daleka. Szczególnie rano po wstaniu jest bardzo mocno zarysowana. Jak mogę ją wygładzić? Czy powinnam stosować krem przeciwzmarszczkowy? Dodam że nad drugą brwią także zaczyna mi się robić lekkie wgłębienie. Wieczorem nakładam na czoło olej kokosowy nierafinowany, ale narazie nie zauważyłam efektów

Witam polecam konsultację u lekarza medycyny estetycznej. Na zmarszczki na czole najlepiej jest zastosować zabieg botoxu. Z kremów polecam zastosować krem obagi z vitaminą c lub filorga hydra filler

Dzień dobry,

Na zmarszczki poprzeczne i pionowe czoła dobrym rozwiązaniem jest toksyna botulinowa- daje szybki i pewny efekt. Zabieg poprzedza konsultacja z lekarzem, który zdecyduje o kwalifikacji oraz omówi możliwe efekty podania toksyny botoxu.

Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry,

Polecam Pani zabieg fotodmładzania - jest to nieinwazyjna metoda pobudzania skóry do syntezy kolagenu i elastyny, spłycania zmarszczek, wyrównywania kolorytu skóry.

Nasza mimika jest zapisana w genach i nie zna wieku. Ćwiczenia i kremy warto stosować, porawia kondycję skóry ale nie zlikwidują zmarszczek. Warto udac się do lekarza medycyny estetcznej, który zaproponuje delikatne lub zupełne wygładzenie bruzdek.

Witam.
Zmarszczki mimiczne najlepiej leczyć toksyną botulinową. Utrwalone, głębsze zmarszczki można dodatkowo wypełnić kwasem hialuronowym. Najczęściej jako pierwszy zabieg wykonujemy zabieg z użyciem toksyny botulinowej, a po 2 tygodniach, kiedy zmarszczki mimiczne rozluźnią się, można dodać kwas hialuronowy. Niektóre osoby nie chcą stosować toksyny botulinowej. Wtedy alternatywą jest wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym, jednak wtedy podczas ruchu mięśni czoła, będą one nadal widoczne.
Pozdrawiam

Dzień dobry,

Zawsze można zacząć od serii peelingów chemicznych, które zadziałają złuszczająco (drobne zmarszczki ulegną spłyceniu) i będą stymulowały odnowę komórkową. Kolejnym krokiem może być mezoterapia, która nawilży i odżywi skórę od środka i na koniec ewentualnie botox, który "zrelakuje" mięśnie.
Jednak proszę pamiętać, że podstawą do wszystkich zabiegów jest konsultacja u specjalisty , który podczas spotkania dobierze dla Pani właściwą terapię.

Pozdrawiam