Zmarszczki, zaczerwienienia i złuszczanie skory

Mam duze zmarszczki,poumyci twarz jest zaczerwieniona,od kilku miesiecy borykam sie z krostkami na policzkach ktore nie znikaja,nie wiem co to jest..dermatolog tagrze-przepisala mi krem ktory byl kompletnie nie trafonym.W okolicach oczu a raczejpod nimi mam jakby tradzik...jaki rodzaj cery to moze byc? zluszcza sie tagrze skora.makijaz jesli mam wogole ofekty to tylko chwilowe,twarz jest blada..wiem ze stres ma wielki wplyw a ja jestemna codzien narazona na niego,jestem osoba bardzo przejmujaca sie

Witam, wypowiem się odnośnie stresu o którym Pani wspomina. Pisze Pani, że jest go dużo, a dodatkowo jest Pani osobą wrażliwą. Stres może pogłębić rożne dolegliwości, może jej nawet wywołać. Szczególnie ten przewlekły, odczuwany wciąż, chronicznie ma zły wpływ na zdrowie. Trudno powiedzieć, czy to stres wywołał problemy skórne, na pewno dobrze nie wpływa na proces leczenia. Warto leczyć skórę u dermatologa (może innego, jeżeli była Pani niezadowolona) a nad stresem trzeba zapanować. Może skorzysta Pani z porady psychologa, zdobędzie Pani m.in. narzędzia do walki ze stresem. Dobrze działa joga - relaksuje i odpręża, dobrze działa na osoby zestresowane. To powinno wspomóc leczenie skóry ale i z pewnością dobrze wpłynie na całe Pani życie. Pozdrawiam i życzę powodzenia.