Zmiana koloru stolca u 10-latki

Ostatnio zaniepokoiła mnie zmiana koloru stolca u mojej 10 letniej córki.Stał się on od paru dni całkowicie zielony.Czy to jest objaw jakiejś choroby?Po zatym córka na nic się nie skarży.

Aleksander Ropielewski

Wsyzstko zależy od czasu występowania zielonkawego stolca, jego konsystencji oraz ew. objawów. Zielonkawe stolce mogą występować np. w giardiozie, jednak towarzysza im wtedy dolegliwości bólowe. Aby móc powiedzieć coś więcej konieczne jest pogłębienie wywiadu lekarskiego i badanie.