Zmiany skórne na dłoniach a egzema

Witam potrzebuję pomocy od Państwa otóż od dłuższego czasu borykam się z problemem które dotyczą dłoni i nadgarstków.Polega to na tym że wcześniej pojawiało się to rzadko a teraz borykam się z tym od grudnia. Wygląda to mianowicie tak jak bym rozcinała sobie skórę żyletką bądź nożem i ręce są strasznie bordowe.Stosowałam maście : REGENERUM do rąk, dernilan, kamil, naturalny krem oliwkowy cera sucha i wrażliwa z ziaji, krem glicerynowy pomóżcie czemu to tak pęka czy to egzema?

Witam Panią. prawdopodobnie do zmiany na tle alergii kontaktowej.. Być może uczulila się Pani na detergenty( proszek do prania, płyn do mycia naczyń, środki, których używa Pani do sprzątania). Leczenie wymaga konsultacji lekarskiej, bowiem leki stosowane w takich wypadkach można kupić tylko na receptę.. Proszę używać rękawic ochronnych w czasie prac domowych.. Ewa Rybicka