Żółtakowate zapalenie pęcherzyka

usuwać pęcherzyk czy nie? w TK (wrzes. br.) -pęche. żółciowy zagięty 17 mm o pogrubiałej ścianie -żółtakowate zapalenie pęcherzyka? w EUS z kontrastem ( paźdz. br.) -zmiana 25X 11mm- podejrzenie adenomymatozy - dno pęche. tkanka o pośredniej echogeniczności widoczne wyraźne przestrzenie bezechowe - do 2 mm, bez objawów ogona komety, rozmieszczone na obwodzie, na granicy ze ścianą pęche., w odrębie zmiany nie widać przepływu , po podaniu kontr. przest. bezech. nie wzmacniają się. reszta ok.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza chirurga ogólnego. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.