Pogrubienie ścian pęcherzyka żółciowego w zakresie jego dna

badanie MRwykazało znacznie pogrubienie ścian pęcherzyka żółciowego w zakresie jego dna16mm światło pęcherzyka zmiejszonew obrazachT2zależnych sygnałściany w przewadze hipointensywnyz drobnymi obszarami hiperintensywnymi w badaniu dynamicznym widoczne wzmocnienie kontrastowe ścian postępujące od strony światła do obwodu w pogrubiałej ścianie nie wykazano ograniczenia dyfuzji szyja pęcherzyka nie widoczna w rzucie szyi widać cienkościenna przestrzeń płynową 37*30mmprzylegającą do dwunastnicy iPŻW

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanym wyniku nieprawidłowość stanowi pogrubienie ścian pęcherzyka, obszary hiperintensywne w sygnale ściany oraz cienościenna przestrzeń płynowa przylegająca do dwunastnicy. Konieczna jest interpretacja badania w oparciu o obraz kliniczny. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem, który zlecił badanie.