Zwężenie szpary międzykręgowej w wyniku rezonansu magnetycznego kręgosłupa szyjnego
Witam MR obraz T1 iT2 odcinek ledżwiowo - krzyż zmiany zwyrodnieniowe z nierównościami blaszek granicznych z osteofitami na krawędziach trzonów z guzkami schmora zwężenie szpar międzykreg. Th6 i Th7obniżenie intensyw sygnałuw T2 z krążka międzykręg MR szyjny zwężenie szpary międzykręg C5 C6. WOREK OPONOWY WYMIAR STRZAŁKOWY 12mm na poziomieC5 C6 protruzja krąż.międzykr. z uciskiem worka oponowego ze zmniejszeniem rezerwy płynowej wymiar 12mm osteofity protruzja kr międz. C6-C7 10mm
ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie licznych zmian o charakterze zwyrodnieniowym w lędźwiowo-krzyżowym oraz szyjnym odcinku kręgosłupa. W tym przypadku wskazana jest konsultacja neurochirurgiczna. Lekarz po zbadaniu oraz zleceniu badań dodatkowych przedstawi możliwe formy leczenia.