Zwiększenie owłosienia na ciele a badanie hormonów

Witam,mam pewien problem.Zauważyłam zwiększenie owłosienia na ciele-rosną pojedyncze długie włosy na brodzie,wąsy,nawet na piersiach i brzuchu poniżej pępka.Zastanawiam się czy to nie problem z testosteronem.Ostatnio usg u ginekologa wykrylo małe torbiele na na jajnikach,jeden z nich był powiększony,ale już jest wszystko w normie.Mam też nieregularny okres,obfity,lekarz wykonał biopsje endomertium(wyników jeszcze nie mam).Warto zrobić badanie testosteronu?w jakich dniach cyklu najlepiej?

Piotr Pilarski

Testosteron można badań niezależnie od cyklu. Dodatkowo warto byłoby ocenić stężenie FSH LH w 3 dniu cyklu.

Pozdrawiam.