Zwolnienie lekarskie z tytułu opieki na dzieckiem po usunięciu wyrośli chrzęstno-kostnej

Witam. Czy w okres rekonwalescencji po zabiegu usunięcia wyrośli chrzęstno-kostnej , kiedy dziecko będzie przebywać w domu przysługuje rodzicowi zwolnienie lekarskie z tyt. opieki.? Jeśli tak, to czy lekarz ze szpitala wypisze mi takie zwolnienie? pozdr,
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Tak, zwolnienie taki Pani przysługuje, może być wydane przez szpital, w którym dziecko było operowane, ale najczęściej zwolnienia wystawia lekarz rodzinny, na podstawie karty wypisowej ze szpitala.

Tak przysługuje jednak zwolnienie to z reguły wypisuje lekarz rodzinny pod opieką, którego jest dziecko, a nie lekarz ze szpitala.