Czy będzie mi potrzebne zwolnienie od ortopedy?

Witam.Pracuje jako listonoszka,w czerwcu miałam wrócić do pracy po urlopie rodzicielskim, jednak w marcu miałam lekki wypadek i skręciłam chrząstkę w kolanie ,do dnia dzisiejszego po rehabilitacji nie mogę jej do końca wyprostować, ani klękac, a niosąc coś po schodach odczuwam ból.Pod koniec maja mam się zgłosić do Lekarza Medycyny Pracy ,a nie mam pojęcia jak to ma wyglądać,czy jeśli LMP mnie nie dopuści to potrzebne zwolnienie od ortopedy czy to LMP może mi wystawić i co dalej? Serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Możliwe że lekarz medycyny pracy nie wystawi pani zdolności do pracy. w przypadku gdy tak się nie stanie to zwolnienie może wystawić ortopeda. Jeśli dokuczają Pani dolegliwości to radziłbym się z nim skonsultować.