Akt prawny regulujący wartości norm morfologii krwi

Jaki normatywny akt prawny czy też jakie źródło naukowe wprowadza (ustala) jako obowiązujące znormalizowane wartości wskaźników morfologii krwii ? Proszę o odpowiedź.

Nie ma żadnego aktu prawnego. Biologi nie można zadekretować. Bada sie zdrową populacje w danym kraju i na tej podstawie ustala zakres referencyjny zwany normą. Poza tym w laboratorium mogą korzystać z rożnych metod badawczych i dlatego zakresy referencyjne mogą być inne w rożnych laboratoriach. Trzeba tez zwrócić uwagę na jednostki bo te tez mogą być używane rożne. Na szczęście dziś zwykle zakresy referencyjne są podawane przez laboratoria.