Alkohol i papierosy w pierwszych tygodniach ciąży

witam ! od kilku tygodni reguralnie piłam alkohol , duze ilosci , 2 butelki wina dziennie , plus piwa. Do tego palilam okolo 20 papierosów dziennie. Bylo to spowodowane stresem . od kilku dni spoznial mi sie okres , zrobilam test i wyszedl pozytywnie. Mysle , ze jestem w cizay od 5-6 tyg , czy jest jeszcze jakas nadzieja , ze dziecko bedzie zdrowe ? dziekuje
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Takie działanie mogło mieć bardzo zły wpływ na płód. Nie mniej jednak nie można określić jaki dopóki nie zostaną wykonane badania w ciąży. Oczywiście istnieje szansa iż płód będzie rozwijał się prawidłowo.