Angiomylypoma widoczna w usg nerek

Witam, miałam dzisiaj robione badanie USGi wyszło z niego, że w lewej nerce jest hyperechogeniczny obszar 43 mm - najpewniej angiomylypoma. poza tym nerki o zachowanej strukturze korowo -rdzeniowej bez zmian ogniskowych, złogów i zastojów. czy to jest coś groźnego? co dalej mam z tym robić? proszę o odpowiedź i z góry dziękuję Basia

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

angiomyolypoma to po polsku naczyniakomięsakotłuszczak, jest to łagodny guz nerki. Guzy tego typu większe niż 3-4 cm usuwa się ze względu na zagrożenie krwotokiem. Proszę zgłosić się do lekarza, który zlecił badanie, aby dalej pokierował procesem leczniczym.

Pozdrawiam.