Torbiele w USG nerek u 25-latka

Witam, jestem 25-letnim mężczyzną. Właśnie miałem zrobione USG jamy brzusznej, wykazało ono: "Nerki obustronnie bez zastoju i złogów z torbielami międzykielichowymi. Największa torbiel w nerce prawej o ś. 9 mm". Łącznie torbieli wykryto ok 6-7 w obu nerkach. Przy badaniu USG w 2011 roku widnieje adnotacja: "Nerki bez zmian ogniskowych, złogów". Ostatnie USG wskazało "Gruczoł krokowy 43 mm" Proszę o interpretację, co z tym robić? Czy wskazana jest modyfikacja stylu życia? Czy możliwy jest błąd?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Teoretycznie możliwy jest zarówno błąd jak i pojawienie się torbieli. Sugeruję ocenę funkcji nerek, tj. wykonanie badania mocznika i kreatyniny oraz konsultację z lekarzem POZ.