Artroskopia barku i ból

3 tyg. temu miałam artroskopie barku-tenodeza ścięgna głowy długiej m.dwugłowego ramienia przy pomocy kotwicy, resekcja kaletki podbarkowej, akromioplastyka. Ręka jest cały czas w ortezie, nie ruszam nią w ogóle, jednak cały czas mnie boli, raz mało, raz bardzo mocno.Czy to normalny objaw czy może powinnam zgłosić się z tym do lekarza? Ile może się utrzymywać ból po takim zabiegu i jak długo będzie trwała rehabilitacja? Po jakim czasie można wrócić do pracy (praca fizyczno-biurowa)?

Szanowana Pani, PRECYZYJNE odpowiedzi na te pytania może udzielić jedynie lekarza , który wykonywał zabieg gastroskopowy. Sugeruję bezpośredni z nim kontakt w celu wyjaśnienia wątpliwości. Utrzymanie operowanej kończyny w ortezie po zabiegu jest standardem. Czas po jakim wkraczamy z rehabilitacją ( fizykoterapia wcześniej, kinezyterapia później) zależy od decyzji operatora, która jest zależna od rozległości przeprowadzonego zabiegu. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia