Badania hormonalne a podejrzenie PCO

witam.Proszę o zweryfikowanie moich wyników.LH-30,62mlU/mLfsh-5.8OmlU/mL Estradiol394,60pg/mL Testosteron0,60ng/mL DHA4,22umol/L hTSH2-2,23ulU/mL tyroksyna wolna1,16ng/dL insulina8,72mU/ml. PROLAKTYNA N59z metoklopramidem;przed podaniem10,54ng/mL a po podaniu metoklopramidu228,300ng/mL Proszę o rozpatrzenie wyników i odpowiedzenie na pytanie czy mam PCO?

Witaj.
Aby rozpoznać zespół policystycznych jajników (PCOS) to wg. kryteriów rotterdamaskich muszą być spełnione dwie z trzech cech:
1/ charakterystyczny wygląd jajników w USG
2/ tzw. androgenizacja organizmu (trądzik, nadmierne owłosienie, rzadkie lub brak miesiączek, otyłość);
3/ nieprawidłowe wyniki hormonalne.
Według kryteriów WHO - MUSI być spełniony warunek androgenizacji organizmu.
Czyli jak widzisz to nie takie proste.
Twój lekarz jest od tego.
Pozdrawiam.