Badania na toksoplazmozę w 15 tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 15 tyg ciąży. Badania na tokso. robiłam pierwszy raz pół roku temu i wyniki były następujące: igG 14 igM 0,16 drugie badanie wykonałam na początku ciąży, czyli ok 4 miesiące po pierwszym i wyniki były następujące igG 323 igM 0,725. Lekarza zaniepokoił wzrost igG i nakazał wykonać awidność, która wyszła wysoka 0,48. Po 3 tyg znów powtórzyłam badanie i wyszło igG 316 a igM 0,740 Jak to interpretować? Skąd taka różnica kolejnych badań na igG, czy powinnam rozpocząć leczenie?

Witam serdecznie. Wysoka awidność wyklucza możliwość zakażenia w ciągu ostatnich 3-5 miesięcy (długość tego okresu zależy od rodzaju użytego testu ).
Nie pisze Pani o normach wykonanego badania- jesli jednak wykazana awidność jest wysoka, to ciąża nie jest zagrożona (do zakażenia doszło przed poczęciem).Potwierdza to ujemne IgM