Badania potwierdzające zakażenie bakterią Helicobacter Pyroli

Dzisiaj odebrałam badania krwi, które wykazały zarażenie bakteria helicobacter pyroli. Norma była podana 0,9 u mnie wynik 2,61. Od tygodnia źle.się czuje, przez ostatnie dwa dni mam ciągle nudności, z rana wymioty. Czy ma to związek z bakteria? Czy jeżeli terapia anrybiotykowa da efekty czy i tak jest wskazanie aby zrobić gastroskopie?

Aleksander Ropielewski

Jeżeli jest to pierwszy wykryty epizod zakażenia h.pylori to nie ma konieczności potwierdzenia gastroskopią. Pani objawy mogą być związane z zakażeniem h.pylori.