Bardzo mała ilość spermy u męża a problemy z prolaktyną

Witam mój mąż ma bardzo mało spermy i problemy z prolaktyna brał bromergon pomogło ale co z tą ilością spermy dlaczego tak mało. Planujemy dziecko i dlatego to takie ważne. Są jakieś leki czy cokolwiek?

Szanowna Pani,

Warto, abyście Państwo wybrali się do endokrynologa. Przed wizytą warto oznaczyć m.in. stężenie LH, FSH, testosteronu i SHGB oraz PSA. Warto również wykonać badanie nasienia. Są środki poprawiające jakość nasienia i jego ilość, ale wcześniej warto wykonać powyższe badania. Czy nie było wcześniej problemu z zapaleniem jąder lub prostaty? Do rozważenia usg jąder i gruczołu krokowego.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz