Biegunka nad ranem i w nocy

co zrobić kiedy od jakiś 5 dni mam biegunkę w szczególności nad ranem i w nocy zazwyczaj 2) mój synek 4 letni od piątku pokasłuje zazwyczaj rano ja jeśli chodzi o mnie to nacieram maścią Vick oraz podaję mu Kinder Biowital w płynie syrop z sosny oraz Imunotrofinę gdyż nie dawno miał wycięty migdał 3 i lekarze zalecili aby brał ten syrop przez najbliższe pół roku bardzo proszę o poradę w tej sprawie Pozdrawiam życząc miłej pracy i miłego dnia.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Biegunka najczęściej powodowana jest infekcją wirusową przewodu pokarmowego. Należy pamiętać o odpowiednim nawadnianiu preparatami typu Orsalit. W przypadku braku poprawy lub nasileniu objawów należy skonsultować się z internistą.
Jeśli chodzi o kaszel u 4-letniego dziecka to takie zjawisko jest bardzo częste i najczęściej nie wymaga zaawansowanego leczenia. Jeśli dziecko zacznie gorączkować>38 st C, objawy się nasilą lub będą utrzymywać przez kolejne dni - należy skonsultować się z pediatrą.