Biopsja mammotoniczna i Fibrosclerosis, microcystes et fibroadenoma mammae

Dzień dobry Miałam robioną biospję mammotomoczną. Ponieważ termin kontroli w okazaniem wyniku mam odległy to bardzo proszę o jego wytłumaczenie: Fibrosclerosis, microcystes et fibroadenoma mammae. Czy mając taki wynik należy być pod dalszą opieką onkologa? czy może wystarczą już profilaktyczne kontrole usg lub mammografia tak jak w przypadku zdrowych kobiet?

Fibrosclerosis, microcystes et fibroadenoma mammae
- oznacza
Zwłóknienie, mikrotorbiele i gruczolakowłókniak sutka (zmiany łagodne zwłaszcza zwyrodnieniowe)
Czy mając taki wynik należy być pod dalszą opieką onkologa?
- nie, nie ma takowej potrzeby, gdyż nie jest to rak
czy może wystarczą już profilaktyczne kontrole usg lub mammografia tak jak w przypadku zdrowych kobiet?
- powinny wystarczać regularne kontrole (uzależnione też to jest od wielkości gruczolakowłókniaka - do rozważenie leczenie zabiegowe) i najlepiej opieka w Poradni Schorzeń Sutka