Ból brzucha, powiększone migdałki i angina

Witam ! Dziś byłam na wizycie u lekarza z powodu bólu brzucha, jednak w trakcie pani doktor zauważyła powiększone migdałki, czopy ropne w gardle a więc stwierdziła angine co jest dziwne, ponieważ nie boli mnie gardło i dobrze się czuje.. Wracając do tematu, dostałam antybiotyk augumentin, lecz nie umiem połykać tak dużych tabletek.. nie mogłam go przyjąć. Wzamian pani doktor przepisała 3 dniowy sumamed, lecz obawiam się, że po nim mi nie przejdzie. Czy powinien on mi pomóc ?

Witam,
Same białe "plamki" na migdałkach, bez ich powiększenia, bez bólu gardła, gorączki i powiększenia węzłów chłonnych szyjnych przednich nie świadczą absolutnie o anginie. Nie wymaga to leczenia antybiotykiem. Jest to wynikiem zalegania małych ilości pożywienia w kryptach (dołkach) w migdałkach. Nie powoduje to powstanie stanu zapalnego. Jeżeli jest bardzo uciążliwe, migdałki się usuwa.

Pozdrawiam
Agnieszka Nowak-Musiej