Jakie objawy daje angina?

Witam Mam pytanie. Byłam ostatnio u lekarza rodzinnego, ponieważ się rozchorowałam ( czyli kaszel, gorączka, zatkany nos i ból gardła ). Lekarz powiedział, że to przeziębienie zapisał tabletki (MIG). Niestety tabletki nie pomogły i cały czas boli mnie gardło i na migdałach pojawiły się jakby dziurki. Czy jest to angina??

Aby mówić o anginie należy spełnić trzy objawy gorączka naloty na migdałkach oraz powiększenie węzłów chłonnych zwrócić należy do uwagę że nierzadko widujemy białe złogi wewnątrz krypt migdałkowych czyli dziurek i traktujemy jako nalot nieprawidłowo nie jest to objawy anginy tylko zalegający detryt w kryptach migdałkowych którego leczenie jest tylko i wyłącznie zabiegowe preferowaną metodą jest waporyzacja migdałków podniebiennych ze zniszczeniem zlikwidowaniem takich krypt tak aby złogi migdałkowe się nie gromadziły i nie dawały dolegliwości bólowych w gardle które często są przyczyną niepotrzebnie stosowanych antybiotyków ponieważ bez uciśnięcia migdałków podczas badania nie można ich prawidłowo odróżnić w takim przypadku zawsze konieczna jest konsultacja laryngologiczna W razie pytań zapraszam na moją stronę internetową tam też znajdzie pani informacje odnośnie powyższego zabiegu który wykonuje z użyciem lasera po zabiegu problem taki na ogół już nie powraca gdyż krypta zostanie usunięta