Ból głowy i osłabienie oraz wynik hemoglobiny

Mój syn ma 13 lat od 3 tygodni ma bóle głowy czuje się osłabiony miał zrobione badania krwi hemoglobina jest za nisko proteiny żelazo w normie nie ma infekcji w nerkach Lekarz chce powtórzyć badania,czy powinnam się martwić?Dodam tylko że od 5 lat ma zapalenie stawu kolanowego rok temu miał synowektomię izotopową czy może to świadczyć o infekcji dziękuję za pomoc

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Bóle głowy mogą mieć wiele przyczyn. Jeżeli u dziecka wykluczono nadciśnienie tętnicze i w badaniu neurologicznym nie ma odchyleń, to lekarz postępuje prawidłowo poprawiając badanie. Zapalenie stawu kolanowego może mieć etiologię zarówno infekcyjną, jak i nie wiązać się z zakażeniem, jednak nie ma ewidentnego związku pomiędzy obiema dolegliwościami, ale można wykluczyć etiologię reumatologiczną i młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów, które jest chorobą zarówno atakującą stawy, jak i wywołującą objawy "grypopodobne", w tym osłabienie.