Ból karku i odruchy wymiotne a zapalenie opon mózgowych i napoje energetyczne

Od 1,5 dnia mam ból karku (który jest coraz mniejszy), przed chwilą miałem odruchy wymiotne, ale po kroplach miętowych poprawiło mi się. Nie gorączkuję. Czy mogę wyeliminować zapalenie opon mózgowych? Tata mówi, że może to być dlatego, iż ostatnio często spożywam napoje energetyczne.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zapalenie opon mózgowych-rdzeniowych to bardzo poważny stan i z pewnością nie trwał by tyle czasu bez dodatkowych objawów. Prosto możesz to sprawdzić, w razie Z-O-M-R pacjent nie jest w stanie przygiąć głowy do klatki piersiowej. ( dotknięcie brodą mostka).
Sądząc z faktu iż przyjmujesz duże ilości napojów energetycznych wnioskuje ze dużo czasu spędzasz przy komputerze lub z książką. Wtedy to pozycja ciała może odgrywać kluczową rolę w dolegliwościach, o których wspominasz.
Jeżeli tak nie jest warto abyś wybrał się do lekarza i wykonał badanie obrazowe.