Ból kolana i opis RTG stawu kolanowego

Witam, ból prawego kolana cały czas narasta, a konsultacje u specjalisty mam pod koniec września.OPIS RTG:Cień o wysyceniu tkanki kostnej, o wym.ok.1,2x0,5cm, w ok.kłykcia przyśrodkowego kości udowej prawej.Drobne ognisko osteosklerotyczne, o śr.ok0,3cm w kłykciu bocznym kości udowej prawej.Szpara stawu kolanowego prawego zachowana.Zaostrzenie wyrośli m/kłykciowej przyśrodkowej kości piszczelowej prawej. Na ile powinienem ograniczyć wysiłek fizyczny(duży).Jakie suplementy mogą być pomocne?.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na wykładniki choroby zwyrodnieniowej stawu. Suplementy mogą nie okazać się pomocne. Co do wysiłku fizycznego to z pewnością warto go nieco ograniczyć.