Ból pięty podczas chodzenia a podejrzenie ostrogi piętowej

Dzien dobry :) Problem dotyczy bolu pod pieta meza. Piety sa gladkie, bez uszkodzenia, mezowi sprawia ogromny bol ,gdy chodzi. Mysl jaka Go dopadala , to -to ,ze skarpetka "zeszla"z piety, nastepnie wkladka do butow,ale nic z tych rzeczy... Ja podejrzewam OSTROGE pod pieta...ale maz nie chce sluchac :( Prosze zapodac i wskazac , co zrobic ?Jak leczyc, jak pomoc mezowi , ktory ma lat 63 :) Dziekuje pieknie :) Pozdrawiam

Witam,
ból pod piętą to najczęściej objaw zapalenia rozcięgna podeszwowego. Niestety ból pięty może być też objawem usidlenia nerwów. Wskazana byłaby konsultacja u ortopedy.
pozdrawiam,
Rafał Mikusek - chirurg ortopeda