Ból podbrzusza po zjedzeniu fast fooda

Witam, raz na czas po zjedzeniu fastfood lekko boli mnie w lewej dolnej czesci brzucha.dzisiaj zauwazylem czarny kał. Wczoraj jadlem barszcz czerwony i duzo jagód. nie mam biegunki rzadki kał. Korzystam z toalety 3/4 razy dziennie.Denerwuje sie, naczytalem sie o raku jelita.mam 20lat i jem fastfoody i pale papierosy. Dodatkowo mam wydaje mi sie ze mam szczeline odbytu poniewaz czuje dyskomfort i uczucia spocenia co po sprawdzeniu jest tylko zludzeniem. Jestem hipohondrykiem, prosze o pomoc!

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana zmiana koloru stolca najpewniej jest wynikiem spożycia jagód i barszczu. Póki co nie ma zatem powodów do niepokoju. Sugeruję jednak obserwację kału - gdyby objawy się powtarzały konieczna będzie konsultacja gastrologiczna. A propos fast-foodów - jeśli ich spożywanie powoduje dolegliwości bólowe sugeruję wyeliminowanie ich z diety.