Ból przednich zębów a stosowanie szczoteczki elektrycznej

Mam pytanie. Ostano zaczeły mnie boleć dwa zęby przednie u góry tak że, nie mogę normalnei zjeść śniadania. Ten ból już trwa od dwóch dni. Dodam że z przedniej strony zębów mnie nie boli za to z tyłu zębów okropny przeszywający ból. Co mam z tym zrobić?Dwa dni temu jeszcze przed tym bólem myłem zęby szczotką elektryczną.

Jeżeli ból występuję od środka, mogła zostać podrażniona mechanicznie brodawka przysieczna która znajduje się dokładnie za siekaczami na podniebieniu. Zbyt mocne dociśnięcie szczoteczki w to miejsce mogło spowodować problem. Trochę za mało informacji aby postawić dokładną diagnozę. Czy ból występuje tylko podczas jedzenia? Czy samoistnie czy na nagryzanie? Czy zęby są zdrowe bez próchnicy? Czy bolą zęby czy dziąsło w okolicy? Najlepiej udać się do stomatologa na konsultację.

Witam. Z opisu trudno wywnioskować czy bolą Pana zęby, czy może raczej dziąsła wokół zębów, podrażnione właśnie szczoteczką. A może zęby są zepsute i intensywne szczotkowanie dodatkowo je podrażniło. Zalecam wizytę kontrolną u dentysty, który stwierdzi jaka jest przyczyna dolegliwości. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Przyczynami mogą być m.in. recesja dziąseł lub uszkodzenie szkliwa i nadwrażliwość. Prawdopodobnie podrażnił Pan dziąsło szczoteczką. Proszę na razie zamienić ją na zwykłą szczoteczkę z miękkim włosiem i łagodnie szczotkować zęby w tym miejscu. Zalecane są również pasty do domowej fluoryzacji, które można kupić w aptece. Stosuje je się raz w tygodniu przed snem. Ból powinien niedługo minąć. Jeśli nie minie, znaczy to, że źródłem bólu może być co innego np. próchnica.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl