Bóle brzucha głównie w środkowej części nadbrzusza i po prawej stronie

Proszę o pomoc. Od 10 dni odczuwam bóle brzucha (głównie w środkowej części nadbrzusza i po prawej stronie) oraz mdłości,mam stan podgorączkowy. Badania: morfologia ok (leukocyty 7,59 przy normie 3,8-10), crp 25,73 (0-5) i alt 23 (0-35). Usg: pęcherzyk żółciowy bez cech kamicy o nieco pogrubiałych ścianach ze śródściennymi silnymi echami - obraz jak w cholecystozie. Chirurg stwierdził cholecystitis sine calculi i skierował pilnie do szpitala. Czy usunięcie pęcherzyka jest konieczne? Pilnie?

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę że zależy od objawów klinicznych. Proponuje kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.