Bóle piersi po zażyciu tabletki awaryjnej

Od paru dni dręczy mnie bol piersi. Miesiąc temu, 28 maja zazylam tabletkę 72po i wtedy tez dreczyl mnie bol piersi, byc moze dlatego ze okres sie zblizal. Teraz mam okolo 2tygodnie do okresu a piersi bola mnie gdy je dotykam. Miewam takie bole dosyc czesto, dlatego zdaje mi sie ze są to bole przedmiesiączkowe. Ale czy to mozliwe ze po miesiącu nadal mam objawy tabletki 72po? W ciąży nie jestem bo robilam wiele testów które byly negatywne i dostalam normalny okres. Mam 18lat

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Jeśli objawy nie ustąpią w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.