Podejrzenie ciązy po pęknięciu prezerwatywy a antykoncepcja awaryjna

Mam cykle 27,29,30 dni. 1marca pekla prezerwatywa 12h pozniej zazylam 72po,tydzien pozniej 8marca znowu pekla w 3dniu cyklu,poniewaz 6marca dostalam okresu. jakie jest ryzyko ciazy? czy powinnam przyjac tabletke ponownie?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Prawdopodobieństwo zapłodnienia w opisanym przypadku jest bliskie zero jednak decyzja o ewentualnym zastosowaniu tabletki "po" należy do Pani.