Bolesne stosunki seksualne po porodzie

Witam, 6 miesięcy temu rodziłam, tydzień temu dostałam pierwszy okres. W między czasie stosunki seksualne najpierw były bolesne, później mniej. teraz kiedy jestem o pierwszym okresie odczuwam podczas stosunku jeszcze większy dyskomfort. Jak długo mogę odczuwać ból podczas zbliżenia? Dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry!

Na to pytanie może odpowiedzieć lekarz ginekolog/ seksuolog po dłuższej osobistej rozmowie i przeprowadzeniu badania.

Pozdrawiam!