Bolesność odcinka lędźwiowego a kręgozmyk

Witam, Miewam silne bóle odcinka lędzwiowego które teraz kierują się aż do biodra, ortopeda stwierdził u mnie kregozmyk L5-S1. Czy trenowanie pole dance jest zabronione przy tym schorzeniu? Trenuje 2 lata i wcześniej nie miałam żadnych problemów, dopiero ok. 2 miesiące temu pojawił się niesamowity ból na który nic nie pomaga. Czy mogą wykonywać jakiekolwiek ćwiczenia? Czym te schodzenie mogłam pogłębić? Pozdrawiam

Witam,
wszystko zależy jakiego stopnia jest to kręgozmyk. W większości wypadków intensywne ćwiczenia (a takim jest pole-dance) są przeciwwskazane.

Dzień dobry,

Dobór ćwiczeń przy kręgozmyku to kwestia indywidualna dla każdego pacjenta. Zalecam udać się do fizjoterapeuty, który dokładnie zbada Pani kręgosłup i będzie w stanie zalecić ćwiczenia, które zabezpieczą kręgosłup przed ewentualnym pogłębieniem kręgozmyku. Co do trenowania pole dance radzę tą kwestię skonsultować z lekarzem ortopedą, który posiada Pani dokumentację medyczną.

Pozdrawiam serdecznie.