Bolesność podczas usuwania tamponu

Mam pewien problem, ponieważ trenuje pływanie muszę używać tamponów. Jednak gdy wyciągam tampon haczy mi się on o "wał skórny"(sama nie wiem jak to nazwać) i bardzo boli. Żeby go wyciągnąć muszę podstawić sobie lusterko i odsunąć sobie ten "wał skórny". Czy powinnam z tym iść do ginekologa? Co to wgl jest? Czy może to być błona dziewicza?

Tak, powinna Pani udać się do ginekologa. Gdyby był to problem natury anatomicznej można wykonać mały zabieg chirurgiczny. kz