Brak krwawienia przy tabletkach Yaz

witam, od ponad pol roku biore tabletki antykoncepcyjne yaz. tabletki biore regularnie, 2 miesiace temu nie wystapilo krwawienie. po kolejnym opakowaniu pojawilo sie znikome 1 dniowe krwawienie. w tym miesiacu pojawilo sie przy 13 tabletce. nie mialam zadnej biegunki ani wymiotow. ale w ostatnim czasie przyjmowalam przez jakis czas aspiryne. czy to krwawienie powinno mnie niepokoic? czy to oznacza obnizona skutecznosc? czy moze to byc wynik stresu lub zmeczenia?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane krwawienie może mieć wiele przyczyn. Jeśli jednak wystąpiło jednorazowo, nie powinno być powodem do niepokoju. Skuteczność antykoncepcyjna jest zachowana - nie ma powodów do niepokoju. Jeśli krwawienie będzie się jednak powtarzać proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.