Brak odporności u małego dziecka

Mój wnuk Mikołaj co ma 16 miesięcy ma brak odporności w tym roku był był już 5 razy w szpitalu na zapalenie płuc /ma kontakt z kotem/robili przer€żne testy. Mam pytanie czy ślina kota może być powodem jego chorób. Podczas infekcji przy wysokiej temperaturze dusił się jak przy astmie. Rodzice sugerując sie opiniami lekarzy uważają że kot nie ma tu nic do rzeczy. Będę wdzięczny za danie mi konkretnych argumentów .

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zamieszczony opis nie wskazuje, by ślina kota mogła być przyczyną częstych infekcji dziecka. Jednakże ponieważ dziecko miało 5 razy zapalenie płuc w ciągu roku, konieczna jest dokładniejsza diagnostyka w kierunku zaburzeń odporności.