Brak okresu i stosunki w prezerwatywie

Witam. Mam 19 lat i problem ze spóźnionym okresem (cykle 28 dni, ostatnia miesiączka pojawiła się ok. 30.09, zazwyczaj trwa ok. tydzień-powinien się zaczynać następny cykl). W trakcie cyklu, do tygodnia po ostatniej miesiączce współżyłam z chłopakiem, jednak używamy prezerwatywy bardzo ostrożnie, według mnie nie było możliwości przeniesienia nasienia w pobliże pochwy. Zrobiłam test 2 tyg. temu-wynik wyszedł negatywny. Niedawno pojawił się biały śluz. Proszę o wyjaśnienie, co może być przyczyną?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wydzielinę o białym zabarwieniu, jeśli nie towarzyszą żadne inne objawy, należy uznać za fizjologiczną. Nie powinna mieć Pani zatem powodu do niepokoju. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.