Brak poprawy w leczeniu drożdżaków

Witam, mam problem z drożdżakami w pachwinach. Miesiąc temu byłem u lekarza, dostałem antybiotyk i maść Travogen. Antybiotyk skończyłem kremem nadal smaruje 2 razy dziennie, lecz nie ma żadnej poprawy. Co mam dalej robić, jakich leków używać, w tej chwili nie mam możliwości skorzystania z wizyty? Mogę tylko mieć leki kupione bez recepty.

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Grzybica pachwin jest chorobą wymagającą leczenia pod kontrola specjalisty. Bardzo ważne jest, aby całkowicie stosować się do zaleceń lekarza.

Leczenie powinno rozpocząć się od pobrania wymazu by móc rozpoznać z jakim rodzajem grzybicy mamy do czynienia.

Zazwyczaj leczenie rozpoczynamy od leczenia miejscowego, czyli za pomocą kremów, maści przez ok. 2-4 tygodni a jeżeli to nie przyniesie rezultaty stosujemy leczenie doustne.

Jeżeli leczenie do tej pory nie przyniosło oczekiwanego rezultatu to warto udać się do specjalisty. W przypadku gdy do tej pory nie został pobrany wymaz ze zmian należy to uczynić, gdyż być grzyby odpowiedzialne za dolegliwości nie są wrażliwe na zastosowane preparaty.

Należy pamiętać o szczególnej higienie i usuwaniu nadmiaru wilgoci za pomocą np. pudrów absorbujących.
Maści i kremy stosowane w tego typu zmianach powinny zawierać np. mikonazol, klotrimazol, itrakonazol, oksykonazol, ekonazol i inne.

Pozdrawiam!