Brzydki zapach stóp po założeniu obuwia

Witam, Piszę, ponieważ od ok. 2 tygodni borykam się z problemem brzydkiego zapachu stóp. Stopy mi się nie pocą, ale brzydko pachną, nawet zaraz po umyciu. Poza tym nie mam żadnych niepokojących zmian na nich. Problem brzydkiego zapachu zaczął się, jak miesiąc temu kupiłam sobie buty, które szybko zaczęły brzydko pachnieć, a dość często w nich chodziłam. Nigdy wcześniej nie miałam problemu ze stopami. Czy to może być grzybica? Jak sobie z tym poradzić?Czy powinnam odkazić obuwie? Pozdrawiam, Ania

Przede wszystkim należy wyeliminować przyczynę. Jeśli twierdzi Pani, że problem pojawił się w trakcie noszenia butów, proszę z nich zrezygnować. Pomocne mogą być także preparaty odkażające do stóp oraz kąpiele w ziołowych solach przeznaczonych do stóp. Jeśłi chodzi o grzybicę to w tym zakresie należałoby się skonsultować z lekarzem dermatologiem.