Co może być powodem mocnego pocenia podczas snu?

Witam. Mam 24 lata i pocę się podczas snu od dziecka. Moja mama mówiła, ze od urodzenia zawsze moja główka była mokra podczas spania. Teraz stało się to bardziej uciążliwe. Pocę się niezależnie od temperatury panującej w sypialni. Do spania też nie ubieram się grubo. Koszulka i krótkie spodenki. A niezależnie od tego czy śpię w dzień czy nocy budzę się zlana potem. Czy to może być coś poważnego czy taka po prostu moja natura?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli nie towarzyszą temu inne objawy ogólne takie jak powiększenie węzłów chłonnych, stany podgorączkowe/gorączka, dreszcze, świąd, osłabienie to nie ma raczej powodów do niepokoju. Może też pani wykonać morfologię krwi obwodowej z rozmazem, OB, CRP, sód i potas (pozwoli to wykluczyć kilka stanów chorobowych). Jeśli bardzo to panią niepokoi może pani udać się do lekarza.